Jediné, čo bude dôležité, keď odídeme, budú stopy lásky, ktoré sme zanechali.

(Albert Schweitzer)

Športový večer detí a mládeže - 8.6.2013

Fotogaléria Fotogaléria

Športový večer detí a mládeže, 8.6. 2013

Deň po úplne hroznom výkone našich futbalistov (ja som to síce nevidel, ale všetci o tom hovoria) sme sa zišli k športovým aktivitám my, deti, mládež a ockovia pri CZ ECAV BADÍN. Chceli sme dokázať, že športovať sa dá s radosťou, spontánne, bez peňazí, teda zadarmo (prenájom športovej haly sme dostali sponzorsky) a že jednoducho je fajn, keď sa ľudia zídu, pobehajú si, unavia sa, zasmejú atď. Tak sme sa zišli, tí, čo o akcii vedeli, tí, čo mohli a chceli prísť...(viem, že viacerí aj chceli a nemohli a niektorí mohli a nechceli...v živote to už tak býva). Čo už, prídu na budúce, lebo možno tento typ akcie bude aj na budúce.

Zišli sme sa okolo 17.00 a začali sme pekne pobožne, piesňami a modlitbou, lebo neboli sme tu len ako športuchtiví ľudkovia, ale aj ako kresťania a je dobre, že máme komu ďakovať za milosť a lásku, ktorej sa nám dostáva vždy až príliš. Následne či vlastne už predtým ak sa nemýlim sa začalo hrať. Jedni hrali flórbal, druhí skúšali volejbal, deti sa vrhli na laná a žinenky. A tak sa hralo a behalo, s loptou, s hokejkou, za loptou i za hokejkou, hore-dole, sem a tam. Skúsili sme aj iné...basket, badminton. Všetko, čo sa dalo. Ale okolo 20.00 hod. sme už toho mali dosť...jednoducho...máme svoje limity, hlavne my, skôr narodení.

Ďakujeme Pánu za toto stretnutie, za spoločenstvo, za hry. K statusu Božieho dieťaťa patrí aj radosť z pohybu, zábavy, športu. A zaujímavé je, že dnes sa nikto na nikoho nehneval a nekričal a ani nenadával (asi len ja som trochu, ale len zo žartu). Tak, dovi nabudúce.

Roman Dovala


created by picasa2html.com